Ga naar de inhoud
  • Weer
  • TV-Gids
  • Meld Nieuws
  • Digitale Krant
  • Shop
  • Over ons
  • Klantenservice
  • Nieuws
  • Sport
  • Showbizz
  • Nina
  • Regio
  • Kijk
  • Puzzel
  • Podcast
  • Zoeken
  • Binnenland
  • Economie
  • Buitenland
  • Binnenland
  • Economie
  • Buitenland
  • Weer
  • TV-Gids
  • Digitale Krant
  • Shop
  • Over ons
Zoeken
  • Home
    • Alle artikelen
    • Binnenland
    • Economie
    • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • Nina
  • Regio
  • Kijk
  • Puzzel
  • Podcast
Daniël Termont zij aan zij met de (groene) nummer 2, Elke Decruyenaere.
Daniël Termont zij aan zij met de (groene) nummer 2, Elke Decruyenaere. © BELGA

Oost-Vlaanderen: Open Vld moet N-VA laten voorgaan in Gent

Gent is de grote uitzondering, zowel in Oost-Vlaanderen als in Vlaanderen: het progressieve kartel sp.a-groen wint fors en haalt zelfs een absolute meerderheid. Open Vld krijgt een tik van de Gentse kiezer en moet zijn tweede plaats afstaan aan de N-VA van Siegfried Bracke. De andere liberale bastions in Oost-Vlaanderen kunnen standhouden, zoals Lokeren, Berlare, Brakel en Laarne. Toch wint N-VA ook op cruciale plaatsen, zoals de steden Aalst en Sint-Niklaas. In de landelijke gemeenten in Oost-Vlaanderen blijft CD&V de scepter zwaaien, al zal dat daar ook vaak in kartel zijn met N-VA. Groen gaat ook overal een beetje vooruit, Vlaams Belang wordt bont en blauw achtergelaten.

14 oktober 2012, 10:00Laatste update: 14 april 2017, 06:37
Stel HLN in als je Google-favoriet

23:41 zondag 14 oktober 2012

Na 95 op 100 stembureaus geteld verandert er niets meer aan de verhoudingen in Gent: sp.a-Groen is er de grootste (45,4 procent) maar de meerderheid in zetels is nipt: 26/51. Huidig burgemeester Daniël Termont liet al verstaan liever te regeren met een iets comfortabelere meerderheid en hij lonkt daarvoor nadrukkelijk naar de paarse kartelpartner Open Vld, waarmee in Gent al jaren wordt bestuurd. Open Vld verliest nochtans ruim 4 procent in Gent, en moet N-VA nipt voorlaten. Bij dit resultaat is de zetelverdeling tussen de twee gelijk: elk 9. CD&V en Vlaams Belang moeten genoegen nemen met respectievelijk 4 en 3 zetels, goed voor 9,1 en 6,5 procent. De Vlaams Belangers krijgen in Gent een opdoffer van maar liefst 11,5 procent. Pvda+ kan haar winst niet verzilveren in een zetel: +1,9 procent naar bijna drie procent van de stemmen. In Gent stemde 4,1 procent blanco of ongeldig.

22:52 zondag 14 oktober 2012

In alle commotie zouden de resultaten voor de provincie vergeten worden. Hiergeen twijfel mogelijk: N-VA wordt de grootste (26,3 procent), op de voet gevolgd door CD&V (20,1 procent) en Open Vld (19,4 procent). Groen moet een beetje terrein prijsgeven: van 9,1 naar 8,9 procent. Vlaams Belang krijgt ook hier de zwaarste klappen: van 21 naar 9,3 procent, maar blijft dus wél groter dan de groenen. 97 procent van de stemmen is geteld.

De voorlopige zetelverdeling: 21 voor N-VA, 16 voor CD&V, 15 voor Open Vld, 9 voor sp.a, 6 voor Vlaams Belang en 5 voor Groen.

22:28 zondag 14 oktober 2012

Met driekwart van de stemmen geteld kan Gent er zeker van zijn: het progressieve kartel Sp.a-Groen haalt net een meerderheid: 45,6 procent (of 26/51 zetels). N-VA haalt het nipt voor Open Vld: 17,1 versus 16,5 procent. CD&V haalt in Gent amper 9 procent, het Vlaams Belang is verpulverd tot 6,6 procent (- 11,4 procent). PVDA+ haalt 2,8 procent, Rood nog eens 1 procent en de Piratenpartij 0,7 procent.

22:25 zondag 14 oktober 2012

In absolute cijfers haalt Bart De Wever de meeste voorkeurstemmen, maar procentueel gezien moet hij de Gentse burgervader (voorlopig?) laten voorgaan: 29,2 versus 28,5 procent van de stemmen. Toch is de socialist Daniël Termont daarmee niét de populairste in zijn gemeente: CD&V'er Kurt Vanryckeghem haalt 0,2 procent meer in 'zijn' Waregem.

22:17 zondag 14 oktober 2012

De definitieve uitslag in Denderleeuw volgt deels de Gentse tendens: Sp.a-Open is duidelijk de grootste (30 procent), met N-VA op 2 (24,9 procent). CD&V krijgt de derde plaats met 18,1 procent, een klap voor Open Vld dat 5,4 procent inlevert en nog 14,4 procent haalt. Vlaams Belang tenslotte staat hier welnog sterk: nog 12,7 procent, een verlies van 5,1 procent.

ZETELVERDELING: sp.a-open: 8, N-VA: 7, CD&V: 4, Open Vld/Plus: 3 en Vlaams belang:3.

22:12 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Oosterzele: CD&V en N-VA kwamen hier op als kartel en dat bleek een gouden zet: +7,6 procent en een verpletterende score van 55,2 procent. Samen voor Verandering en Vernieuwing in Oosterzele levert 8,1 procent in en volgt op de grote afstand met 29,7 procent van de stemmen. Groen wint 2,6 procent en komt op 11 procent. Vlaams Belang krijgt 4,1 procent, 2,1 procent minder dan in 2006.

ZETELVERDELING: een meerderheid van 14/23 voor CD&V-N-NA, 7 voor SVVO en 2 voor Groen

22:05 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Maldegem: N-VA is de grote winnaar (+16,5 procent), maar moet wel CD&V nog voorlaten: 28,2 versus 38,5 procent. Cd&V ziet wel een groot deel vertrekken naar de ex-kartelpartner, en zowaar ook een beetje naar Open Vld (+1,3 procent) die de derde plaats bezet met 16,5 procent. Groen haalt hier een mooie 11,3 procent, Vlaams Belang raakt bijna gehalveerd en krijgt nog 5,5 procent.

ZETELVERDELING: Cd&V: 12, N-VA: 9, Open Vld: 4, Groen: 2

22:02 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Lebbeke: Open Vld kan een beetje winnen (2,3 procent) en vesterkt daarmee zijn leiderspositie (32,7 procent). N-VA komt op 2 met 28,8 procent, CD&V volgt op grote afstand (16,5 procent). Sp.a-De Ploeg verliest 6,8 procent, en wordt vierde met 10,9 procent. Vlaams Belang verliest 5,6 procent en kon nog 6,6 procent overtuigen. Groen boekt een bescheiden winst (0,2 procent) en komt op 4,6 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld haalt 10/25, N-VA krijgt er 8, CD&V 4, sp.a-de Ploeg: 2 en VB: 1

21:52 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Kruibeke: 33,6 procent voor N-VA die met bescheiden winst (+1,8 procent) de grootste blijft. CD&V volgt dichtbij op 31,3 procent, een winst van 2,9 procent. Samen Voor Kruibeke is de derde partij met 23,1 procent, Kruibeeks Belang verliest 6,7 procent en haalt nog 8,6 procent.

ZETELVERDELING: N-VA: 9, CD&V: 9 en SamenVoorKruibeke: 6 en Kruibeeks belang: 1

21:50 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Sint-Martens-Latem: met een klein verlies (-0,5 procent) blijft de lijst Welzijn de grootste (36,8 procent). De liberale lijst Voor Latem-deulte levert fors in: -8,1 procent en wordt tweede met 23,4 procent. De lijst Samen moet ook 6,9 procent afgeven, en haalt nog 19,1 procent. N-VA wordt de vierde partij met 14,9 procent.

ZETELVERDELING: Welzijn krijgt er 8, Voor Latem-Deurle: 5, Samen: 4 en N-VA 2

21:47 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten Zulte: CD&V leidt de zaken met 41,5 procent, op de voet gevolgd door de liberale lijst Open Zulte (36,2 procent) die amper verliest (-1,4 procent). Gezond Verstand Zulte kan N-VA op afstand houden: respectievelijk 12 en 10 procent.

ZETELVERDELING: Cd&V: 11/25, Open Zulte: 10 en elk 2 voor GVZ en N-VA.

21:45 zondag 14 oktober 2012

De grootste vrees van de liberalen wordt waarheid: in Gent moeten ze N-VA nipt laten voorgaan. De paarse meerderheid die in de stad van de stropkes zolang standhield ligt misschien wel aan diggelen want de Gentse kiezer is duidelijk niet (meer) dol op blauw.

21:39 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Ninove: Forza Ninove wint 2, sp,9 procent en wordt de grootste (26,5 procent). Open Vld moet 8,5 procent inleveren en strandt met 24,4 procent op de tweede plaats. Het kartel sp.a-Groen haalt het met 17,6 procent nipt voor N-VA (16,2 procent). CD&V verliest ook fors: -8,4 procent, en haalt nog maar 14,5 procent.

ZETELVERDELING: ForzaNinove en Open Vld elk 9, sp.a-groen: 6, N-VA: 5 en CD&V: 4

21:36 zondag 14 oktober 2012

Definitieve resultaten Zwalm: verlies voor de liberalen, tegen de trend in de Vlaamse Ardennen in: -6,3 procent zelfs, al behouden ze een ruime meerderheid van 40 procent. VoorZwalm haalt 29,1 procent, CD&Vplus: 14,4 procent en N-VA op de vierde plaats met 13 procent.

ZETELVERDELING: 9/19 voor Open Vld, VoorZwalm: 6, CD&Vplus: 2, N-VA: 2

21:33 zondag 14 oktober 2012

Definitieve resultaten Wichelen: de liberale lijst Samen behaalt een klinkende overwinning: + 7,5 procent, tot 45,9 procent van de stemmen. Een meerderheid van 12/21 zetels. N-VA kaapt de tweede plaats weg (21,5 procent), CD&Vplus haalt 16,3 procent. 7,1 procent is voor sp.a, 3,2 procent verlies. Vlaams Belang verliest dubbel zoveel, en haalt nog 5,7 procent.

ZETELVERDELING: Samen: 12, N-VA: 5, CD&Vplus: 3, sp.a: 3.

21:30 zondag 14 oktober 2012

Definitieve resultaten Waarschoot: zwaar verlies voor zowel christen-democraten als liberalen maar ze blijven wel een en twee: 30,6 en 25,7 procent, een verlies van respectievelijk 7,6 en 8,1 procent. sp.a is hier de derde partij (17,8 procent), voor het kartel Waarschootse Gemeentebelangen en N-VA is er 15,3 procent. Groen en Vlaams Belang zijn hier onbetekenend: 6,4 en 4,3 procent.

ZETELVERDELING: 7/19 voor waarschoot, 6 voor Open Vld, elk 3 voor sp.a-plus en WGB-N-VA

21:28 zondag 14 oktober 2012

Definitieve resultaten Haaltert: Open Vld wordt afgestraft en ziet 16,3 procent kiezers vertrekken. Ze blijven wel de grootste (27,6 procent). N-VA en CD&V zijn ongeveer even groot: 21,9 en 21,1 procent. Open liberaal haalt nog eens 16,6 procent, sp.a wint lichtjes en haalt 12,8 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld: 7, N-VA: 6, CD&V: 5, Open en liberaal: 4 en sp.a: 3.

21:25 zondag 14 oktober 2012

Definitieve resultaten Lede: CD&V blijft de grootste (29,6 procent) maar moet 1,7 procent prijsgeven. N-VA is ook hier de grote winnaar: + 21,1 procent naar 24,2 procent. Open Vld volgt dichtbij (22,8 procent), maar zag wel 10 procent kiezers vertrekken. sp.a en Groen zijn klein: 9,2 en 7,9 procent. Vlaams Belang houdt nog een derde van de stemmen over: 6,4 procent.

ZETELVERDELING: CD&V: 8, N-VA: 7, Open Vld: 6, sp.a: 2 en elk 1 voor Groen en Vlaams Belang

21:22 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten Nevele: CD&V wint 6,6 procent en komt aan de leiding met 29,9 procent. Nieuw Nevele staat voor N-VA: 21,4 procent versus 19,2 procent, maar Nieuw Nevele moet wel 17,4 procent van de stemmen prijsgeven. Socialisten en liberalen verliezen ook wat: respectievelijk 0,2 en 2,3 procent, en halen 14,7 en 9,5 procent. Vlaams Belang strandt op 5,5 procent, 3,1 procent verlies.

ZETELVERDELING: CD&V: 8, Nieuw Nevele: 5, N-VA: 4, sp.a: 3 en Open Vld: 1.

21:16 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten Buggenhout: De NCD (Nieuwe Christen Democraten) moeten inleveren (-1,4 procent) maar ze blijven de grootste (36,9 procent). CD&v haalt 28,3 procent, N-VA 15,4 procent en Open Vld 6,9 procent. Vlaams Belang (-6,6 procent) is groter dan sp.a (-7,2 procent), respectievelijk 6,9 en 6,8 procent.

ZETELVERDELING: NCD: 10/23, CD&V: 8, N-VA: 3 en Open VLd en Vlaams Belang elk 1. De socialisten mogen niet meedoen.

21:13 zondag 14 oktober 2012

De resultaten in Lierde zijn ook binnen: 33,2 procent voor CD&V-Lierde, 23 procent voor de 3de partij die daarmee ironisch genoeg tweede worden. De centrumlijst kan 21 procent bekoren, Lierde 2012 nog eens 13,5 procent. N-VA is hier de kleinste partij: 9,3 procent.

ZETELVERDELING: Cd&V-Lierde: 6 , de 3de partij: 4, Centrumlijst: 4 en Lierde 2012: 2 en N-VA: 1.

21:10 zondag 14 oktober 2012

Zelzate, de meest communistische gemeente van Vlaanderen, moet nog altijd Open Vld bovenaan dulden. De liberalen winnen er zelfs zes procent, en halen 29,2 procent. PVDA+ stijgt 0,3 procent en moet tevreden zijn met een tweede plaats en 22 procent. sp.a staat op drie (18,1 procent), voor een keer met een fikse voorsprong op N-VA (10,1 procent). CD&V Vrij Zelzate verliest 5,7 procent en zakt onder de 10 procent. Vlaams Belang haalt hier nog 5,8 procent.

ZETELVERDELING: VLD-SD: 8, PVDA+: 6, sp.a: 5, N-VA: 2 en CD&V Vrij Zelzate: 2

21:05 zondag 14 oktober 2012

Met 57 procent geteld in Gent is duidelijk dat N-VA en Open Vld haasje-over blijven spelen. Daniël Termont wil graag voort met de liberalen, hoewel hij die mathematisch niet nodig geeft. De groene kartelpartner is maar een koele minnaar van dit idee: de strijd is daar in Gent nog niet gestreden.

21:03 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Moerbeke: Een tik voor Open Vld (-5,5 procent) maar ze blijven wel ruimschoots de grootste (47,7 procent). N-VA volgt op grote afstand (18,3 procent), een nipte voorsprong op CD&V (18 procent). Sp.a-Groen harkt 16,1 bij elkaar.

ZETELVERDELING: Open Vld: 9, N-VA: 3, CD&V: 3 en sp.a-Groen: 2.

21:00 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Assenede: de lijst Samenplus boet 5,6 procent in, maar blijft duidelijk de grootste (45,8 procent). CD&V kaapt de tweede plaats weg (28,1 procent), N-VA staat op drie (16,3 procent). Vlaams Belang verliest en haalt nog 5,5 procent.

ZETELVERDELING: 13/23 voor samenplus, de rest is voor CD&V: 7 en N-VA: 3.

20:58 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Wortegem-Petegem: winst voor Open Vld: 2,4 procent en daarmee springen de liberalen over de 50 procent. N-VA haalt nipt de helft (25,7 procent) en verdient daarmee de tweede plaats. CD&V volgt met 15,7 procent, sp.a onafhankelijk levert een beetje in (2,8 procent) en strandt op 8 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld haalt de meerderheid (10/17), de rest is voor N-VA (5) en CD&V: 2.

20:55 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Herzele: ook hier verliest Open Vld 5,8 procent en blijft ook hier met 33,1 procent nipt de grootste voor CD&V (28,4 procent). N-VA komt alweer op drie (16,8 procent), sp.a verliest 4 procent en haalt 12,5 procent. Leef! verliest 1,2 procent en strandt op 9,2 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld: 9, CD&V en partners: 8, N-VA: 8, sp.a: 3 en Leef!: 1

20:53 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Waasmunster: Open Vld moet 5,8 procent inleveren maar blijft met 32,3 procent de grootste. CD&V volgt op korte afstand (29,8 procent), N-VA staat op 3 (21,3 procent) en Sp.a-groen haalt er amper 10,5 procent. Tot slot: ook hier verliest Vlaams Belang flink: 7,4 procent, tot 5,1 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld: 8, CD&V: 7, N-VA: 5, Sp.a-Groen: 1

20:50 zondag 14 oktober 2012

Verkiezingsresultaten Sint-Lievens-Houtem: Nieuw Houtem versterkt zijn positie en wint 5,8 procent tegenover 2006. Met 43,6 procent hebben ze een overgewicht op N-VA, Open Vld en CD&V die nauwelijks verschillen: respectievelijk 15,8 procent, 15,1 procent en 14,5 procent. sp.a wint hier lichtjes (2,2 procent) maar kan geen verschil maken en strandt op 11 procent.

ZETELVERDELING: 11 op 21 voor Niew Houtem, een nipte meerderheid dus. Open Vld en N-VA krijgen er elk 3, CD&V en sp.a elk 2.

20:45 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten Temse: CD&V: 33,2 procent, een ruime voorsprong op N-VA (22,4 procent) en sp.a-Groen: 17,5 procent. Grote verliezers hier zijn Vlaams Belang (-10,7 procent) en de liberalen (-5,1 procent). VB is hier wel groter dan Open Vld en kan nog 13,5 procent overtuigen.

ZETELVERDELING: CD&V: 11, N-VA: 7, sp.a-Groen: 5, Vlaams Belang: 3 en Open Vld: 3.

20:41 zondag 14 oktober 2012

Definitieve resultaten in Destelbergen: Open Vld blijft de grootste in deze Gentse randgemeente maar moet wel inleveren: 4,1 procent tot 28,8 procent. Grote winnaar is N-VA dat 16,8 procent wint en gevaarlijk dicht in de buurt komt met 26,3 procent. Cd&V levert 11 procent in, en haalt nog 20,4 procent, bijna het dubbele van sp.a (10,7 procent) en een pak meer dan Groen (8;6 procent). Vlaams Belang verliest 8,6 procent en haalt nog 5,2 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld en N-VA zijn even sterk: elk 8 zetels. Nog eens 6 voor CD&V, 2 voor sp.a en 1 voor Groen.

20:37 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Oudenaarde: de liberalen kunnen nog eens winnen en wel met 3,5 procent naar een mooie 40 procent, bijna het dubbele van nummer 2 CD&V (23,1 procent) die hier N-VA overklassen (13,1 procent). Groen kan hier ook een mooie winst maken (+2,8 procent) en worden vierde met 10,4 procent. Zeldzaam maar ook hier zijn ze groter dan de sp.a (10 procent). Vlaams Belang wordt gereduceerd tot 3,5 procent, ruim 5 procent minder.

ZETELVERDELING: Open Vld: 14, CD&V: 8, N-VA: 4, Groen: 3 en sp.a: 2.

20:32 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Deinze: 31,2 procent voor CD&V, een ruimte voorsprong op Open Vld+ (19,4) die ondanks verlies van 6,8 procent de tweede blijft. N-VA zit hen wel op de hielen met 17,6 procent, een pak meer dan Groen-Rood dat een half procent moet inleveren en strandt op 11,1 procent. Wakker deinze haalt 10,7 procent, sp.a 6,1 procent en Vlaams Belang verliest 6 procent tot 4 procent.

ZETELVERDELING: Cd&V: 11, Open Vld+: 6, N-VA: 5, Groen-Rood: 3, Wakker deinze: 3 en sp.a: 1.

20:26 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Ronse: het opmerkelijke kartel CD&V-Groen haalt het met 31,9 procent van de stemmen, sp.a komt op 2 met 26 procent. N-VA wipt over Vlaams Belang: 17,7 procent versus 14,2 procent, een verlies van 9,7 voor de VB'ers. De Liberale Unie is met 10,3 procent de kleinste.

ZETELVERDELING: CD&V-Groen (10) hebben sp.a (8) nodig voor de meerderheid. N-VA haalt er vijf, Vlaams Belang 4 en de Liberale Unie 2.

20:22 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Geraardsbergen: Open Vld wint hier 6,5 procent en heeft met 36 procent een ruime voorsprong op sp.a-Groen (24,3 procent), een fors verlies tegenover 2006. CD&V hinkt achterop met 16,8 procent, toch iets meer dan N-VA (15,7 procent. Vlaams Belang wordt gehalveerd tot 7,3 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld: 12, sp.a-Groen: 8, Cd&V en N-VA elk 5, Vlaams Belang-Vlott: 1

20:18 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Zottegem: er wordt gevochten tussen christen-democraten, Vlaams-nationalisten en socialisten die maar een paar procentpunten van elkaar zitten. N-VA-ZAP is de grootste (24,9 procent), CD&V evenaart die score praktisch met 24,3 procent, en sp.a strandt op een zucht met 22,2 procent. Slecht nieuws voor de socialisten evenwel: ze moeten hier tien procent prijsgeven, dubbel zoveel als Open Vld (-5,6 procent) die nog 15,6 procent halen. Groen gaat hier tegen de tendens in licht achteruit (-1,4 procent) maar haalt wel drie keer zoveel stemmen (7,5 procent) als Vlaams Belang (2,9 procent).

ZETELVERDELING: N-VA-ZAP en CD&V halen er elk 8 maar zullen sp.a (7) nodig hebben om de meerderheid te halen. Open Vld haalt er 5 en Groen nog amper 1. VB speelt niet meer mee.

20:15 zondag 14 oktober 2012

Gedeeltelijke uitslag in Gent: met een derde geteld blijft sp.a-groen afgetekend de groostet (45,4 procent). Open Vld kon weer wat terrein winnen en wordt weer nipt tweede: 16,6 procent, toch een verlies van 4,4 procent. N-VA haalt nu 16,4 procent, CD&V stelt hier niets voor met amper 9,3 procent van de stemmen. Vlaams belang verdwijnt in het niets: 6,7 procent, een patat van 11,3 procent.

20:12 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag De Pinte: CD&V heeft een ruime voorsprong op 'Ruimte': 37,7 versus 22,8 procent. 19,8 procent brengt N-VA op de derde plaats, nipt voor Open Vld met 19,7 procent). De liberalen leveren bijna 5 procent in, Ruimte 1,5 procent.

ZETELVERDELING: CD&V: 8, Ruimte: 5, N-VA: 4 en Open Vld: 4

20:09 zondag 14 oktober 2012

De verkiezingsuitslag in Laarne: zoals voorspeld blijft Open Vld hier de grootste (33,9 procent) al levert ze wel 1,8 procent in. CD&V overtuigt 25,9 procent, een forser verlies van 9,6 procent. N-VA is de winnaar: +12,5 procent en wordt met 20,1 procent de derde partij. KLIK stijgt een procent en haalt 13,4 procent, bijna het dubbele van de socialisten (7,5 procent) die ook nog eens 2,1 procent moeten prijsgeven.

ZETELVERDELING: Open Vld: 9, CD&V: 6, N-VA: 5, KLIK: 2 en sp.a: 1.

20:06 zondag 14 oktober 2012

De verkiezingsuitslag in Eeklo: CD&V blijft er afgetekend de grootste (31,3 procent), N-VA strandt op twee met net geen 20 procent. De stadslijst SMS Eeklo kan nipt( 15,4 procent) meer mensen overtuigen dan het kartel Groen-sp.a (14,9). Open Vld en Vlaams belang leveren stemmen in: -9,4 tot 10,5 procent voor de liberalen, -5,2 procent tot 7,8 procent voor VB.

ZETELVERDELING: CD&V: 10, N-VA: 6, SMS Eeklo: 4, Groen-sp.a: 4, Open Vld: 2 en VB: 1.

20:02 zondag 14 oktober 2012

De definitieve uitslag in Stekene: Gemeentebelangen winter er sterk (+11 procent) en haalt nipt de absolute meerderheid (13/25 zetels). Cd&V krijgt een tik (-5,3 procent) en staat met 22 procent (en 6 zetels) op de tweede plaats. Sp.a-GPS kreeg 16,4 procent achter haar naam, Vlaams Belang nog 10,9 procent, oftewel 5,3 procent verlies.

ZETELVERDELING: Gemeentebelangen: 13, CD&V: 6, sp.a-GPS: 4 en Vlaams Belang 2.

19:59 zondag 14 oktober 2012

De definitieve uitslag in Wetteren: CD&V verliest 4,2 procent, maar blijft wel de grootste (27,5 procent). N-VA haalt hier 20,4 procent, een pak meer dan Respect (15,5 procent), Open Vld (12,2 procent), Groen&Co (10,7 prcoent), sp.a (6,6 procent) en Vlaams Belang (6 procent). Deze verliezen allemaal stemmen, respectievelijk 9,4 procent, 2,6 procent, 1,3 procent, 1,6 procent en 2,5 procent.

In zetels betekent dat: CD&V: 9, N-VA: 6, Respect: 4, Open Vld en Groen&co elk 3, sp.a en Vlaams Belang elk 1.

19:55 zondag 14 oktober 2012

De definitieve uitslag in Zulte: de N-VA stelt hier (nog?) niets voor, amper 10 procent, goed voor 2 zetels. CD&V haalt vier keer zoveel stemmen (41,5 procent), een mooie voorsprong op de tweede,, Open Vld (36,2 procent). Gezond Verstand Zulte zit nog voor N-VA met 12 procent.

ZETELVERDELING: 11 op 25 voor CD&V, 10 voor Open Vld, GVZ: 2 en N-VA: 2.

19:51 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten in Erpe-Mere: net geen 40 procent voor CD&V, nog eens ruim een kwart voor N-VA. Open Vld levert 8,4 procent in en strandt op de derde plaats met 18,9 procent. Sp.a Groen wordt ei zo na uit de gemeenteraad gekieperd: ze leveren 4,2 procent in en halen nog maar 8,1 procent, goed voor amper 1 zetel.

ZETELVERDELING: 12 voor CD&V, 7 N-VA, 5 voor Open Vld en 1 voor sp.a-Groen.

19:48 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten in Beveren: CD&V is nipt de grootste (37 procent) voor N-VA (35, 2 procent). Groen-sp.a krijgt er zware klappen (-6,5 procent) en haalt nog amper 12 procent. Vlaams belang is de grootste verliezer: - 18 procent tot 9,4 procent. Open Vld is de kleinste: 6,8 procent.

ZETELVERDELING: Cd&V en N-VA krijgen er elk 14, en halen zo de comfortabele meerderheid van 28 op 35. De rest wordt verdeeld tussen groen-sp.a (4), Vlaams belang 2 en Open Vld 1.

19:43 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten in Lochristi: de liberalen behouden er hun absolute meerderheid (17/27 zetels) ondanks licht verlies (-2,5 procent) tot 49,3 procent. CD&V en N-VA zijn er ongeveer even groot: elk 18 procent. De Andere partijen zijn er verwaarloosbaar klein al is het wel opvallend dat Groen (5,4 procent) er groter is dan sp.a (4 procent), die zelfs Vlaams Belang nog moeten laten voorgaan (4,3 procent) ondanks 5,4 procent verlies.

ZETELVERDELING: de kleintjes doen gewoon niet mee in Lochristi. Open Vld neemt 17 van de 27 zetels, CD&V en N-VA verdelen de rest eerlijk: elk 5.

19:40 zondag 14 oktober 2012

De eerste tendens in Aalst wordt bevestigd door de definitieve resultaten: N-VA wordt er afgetekend de grootste (31,1 procent), een grote kloof met de CD&V van huidig burgemeester Ilse Uyttersprot (17,3 procent) die evenveel haalt als Open Vld (-1,2 procent). Sp.a volgt op een klein afqtandje (16,4 procent) op de vierde plaats. Vlaams Belang wordt meer dan gehalveerd (-12 procent) en kan nog maar 1 op 10 Aalstenaren bekoren. Groen haalt bijna 6 procent, een bescheiden winst van 1,2 procent. Ook pvda+ stijgt een beetje, tot 1,2 procent.

ZETELVERDELING: 15 van de 43 zetels gaan naar N-VA. CD&V haalt er 8, liberalen en socialisten elk 7; Vlaams Belang 4 en Groen 2.

19:36 zondag 14 oktober 2012

De definitieve resultaten in Brakel: Open Vld blijft met 42 procent de grootste in Brakel, al moet ze wel een half procentje prijsgeven. Daarmee halen ze bijna het dubbele van de tweede partij, CD&V (22,9 procent). N-VA volgt op een afstandje (15,1 procent), evenveel als sp.a die daarvoor wel 1,7 procent moeten vrijgeven. Ook hier halveert Vlaams Belang zowat tot 4,9 procent.

ZETELVERDELING: 11 op 23 voor Open Vld, 6 voor N-VA en elk drie voor N-VA en sp.a.

19:34 zondag 14 oktober 2012

Daniël Termont gaf een verklaring in Gent. Hij gaf al te kennen dat Mathias de Clercq zijn voorkeurspartner blijft, ook al krijgt de partij een tik en komt ze wellicht achter de N-VA van Siegfried Bracke. De burgemeester moest tegenover een VRT-reporter toegeven dat hij het gsm-nummer van Bracke niet heeft, al lijkt het er voorlopig niet op dat de Gentse socialisten en groenen niet nodig zullen hebben. In zetels halen ze wellicht een meerderheid. De burgemeester hoopt dat de resultaten in dezelfde verhouding blijven, en belooft vanavond te feesten en morgen meteen aan het werk te gaan.

19:30 zondag 14 oktober 2012

De volledige resultaten in Nazareth: CD&V, Open Vld en Vlaams Belang verliezen, respectievelijk 8,4, 4,4 en 4,5 procent. CD&V blijft er wel afgetekend de grootste 44,6 procent, N-VA wordt tweede met 18,5 procent. Open Vld haalt met 13,8 procent de derde plaats, sp.a haalt maar nipt de tien procent (10,7 procent). Groen moet het stellen met 8,8 procent en VB met 3,6 procent.

ZETELVERDELING: 11 op 21 naar CD&V. N-va: 4, Open Vld: 3, sp.a: 2 en groen: 1

19:26 zondag 14 oktober 2012

De volledige resultaten in Melle: CD&V-N-VA neemt een enorme voorsprong op de rest. Het kartel wint er 13 procent en haalt nipt de helft van de stemmen (50,3 procent). Open Vld en sp.a zitten in het verliezende kamp: respectievelijk - 2,8 procent en -7,3 procent tot 16,9 en 11,3 procent. De groenen in Melle halen 11,4 procent, gemeentebelangen 10,3 procent.

ZETELVERDELING: 13 op 21 voor CD&V-N-VA, 3 voor Open Vld, 2 voor GPS melle, 2 voor sp.a en 1 voor Gemeentebelangen.

19:21 zondag 14 oktober 2012

De volledige resultaten in Zingem: de kartellijst Samen haalt er een opvallende meerderheid van 52,2 procent, de rest wordt bijna eerlijk verdeeld tussen grote verliezer Open Vld (-16,6 procent) en N-VA: respectievelijk 26,4 procent en 21,4 procent.

ZETELVERDELING: een absolute meerderheid van 11/19 in Zingem, 5 voor Open Vld en 3 voor N-VA.

19:17 zondag 14 oktober 2012

De volledige resultaten in Merelbeke: CD&V staat op de eerste plaats met 25,6 procent. Open Vld levert 5,5 procent in en strandt op plaats twee met 22 procent. N-VA wordt de derde met 20,7 procent. Groen haalt hier een verpletterend resultaat: + 4 procent en 17,8 procent. Een pak meer dan de socialisten, die in de Oost-Vlaamse gemeente 3,5 procent inleveren tot 8,8 procent. Vlaams Belang wordt ook hier gehalveerd tot 5,2 procent.

ZETELVERDELING: een kleurrijke gemeenteraad in Merelbeke: CD&V krijgt er 8, Open Vld en N-VA elk 6, Groen 5 en sp.a 2. Vlaams Belang doet ook hier niet meer mee.

19:02 zondag 14 oktober 2012

6 op 100 stembureaus geteld in Gent: de wauw-score van sp.a-Groen zakt een beetje in (47,8 procent), maar het resultaat in het pijnljikst voor coalitiepartner Open Vld. Het lijkt erop dat Mathias Declercq zijn rood-groene liefde cash moet betalen en de liberalen moeten zes procent prijsgeven. voorlopig is N-VA de tweede partij (15,4 procent), al is de kloof met Open Vld (15 procent) wel klein.

18:58 zondag 14 oktober 2012

Alle 9 stembureaus in Hamme zijn geteld en de definitieve uitslag is een klinkende overwinning voor CD&V: 30,8 procent. N-VA kan de tweede plaats wegkapen (19,2 procent), voor de neuzen van verliezers Open Vld (-4,1 procent) en sp.a (-4,3 procent) die respectievelijk nog 18,7 en 13,7 procent halen. Vlaams Belang halveert tot 8,8 procent, Groen wint een beetje en haalt 7,4 procent.

ZETELVERDELING: 10 voor Cd&V, 5 voor N-VA en Open Vld, 4 voor sp.a, 2 voor Vlaams Belang en 1 voor Groen.

18:52 zondag 14 oktober 2012

Met ook een tweede stembureau geteld in Gent, is de monsterscore van sp.a-Groen iets afgetopt (51,2 procent) maar de kloof met de achtervolgers blijft gigantisch. Open Vld verliest wel mogelijk de strijd om de tweede plaats met CD&V: voorlopig halen deze respectievelijk 12,3 en 12,7 procent. N-VA kan 11,3 procent overtuigen, Vlaams Belang daalt met 11,7 procent tot 6,3 procent. PVDA+ kan 3,4 procent overtuigen.

18:49 zondag 14 oktober 2012

De verkiezingsuitslag in Wachtebeke is nu ook volledig: de lijst Anders wint er fors (+10 procent) en haalt 35,3 procent. Een comfortabele voorsprong op grote verliezer CD&V (-9,1 procent) die nog 23,5 procent kon overtuigen. Open Vld gaat er lichtjes op vooruit (+ 1,6 procent) en strandt net achter de christen-democraten met 22,6 procent. N-VA is hier de kleinste: 18,7 procent.

Voor de ZETELVERDELING betekent dit dat Anders 8 op 19 zetels haalt, net geen meerderheid. CD&V en open Vld krijgen er elk 4, N-VA 3.

18:43 zondag 14 oktober 2012

Gemeente Sint-Laureins kan ook definitieve resultaten voorleggen: de lijst Samen haalt 47,2 procent, net geen meerderheid van 8 op 17 zetels. De twee uitdagers CD&V haalt 7 zetels (37,8 procent), N-VA 2 (of 15 procent). CD&V wordt hier echt afgestraft: - 14,2 procent. Ook samen verliest: 0,8 procent. Alle stemmen zijn naar nieuwkomer N-VA gegaan.

18:35 zondag 14 oktober 2012

Eindelijk een resultaat in Gent: met amper 1 stembureau geteld is de zeer onvolledige uitslag zoals te verwachten was, een meerderheid voor sp.a-Groen met 53,9 procent. Open Vld komt op grote afstand op de tweede plaats met 14,1 procent, maar liefst 6,9 procent minder. Alleen Vlaams Belang doet nog slechter: -13,2 procent, en haalt nog 4,8 procent. Opvallende winst voor PVDA+: +2,9 procent, naar 3,9 procent. De afscheurlijst Rood en de piratenpartij halen elk 1,2 procent binnen.

18:32 zondag 14 oktober 2012

Volledige resultaten in Sint-Gillis-Waas: CD&V moet 7,1 procent inleveren maar blijft de grootste (41,6 procent), N-VA is de grote winnaar: +20 procent maar strandt op de tweede plaats (26,7 procent). Spa.-Groen staat op drie met 13,3 procent, een klein verlies van 1,8 procent. Vlaams Belang wordt herleid tot schroot: min 11,2 procent tot 8,4 prcoent. Open Vld is er de allerlaatste partij: - 5 procent tot 4,8 procent, zelfs kleiner dan de dorpslijst 'Ons!dorp' (5,4 procent).

ZETELVERDELING: meerderheid voor CD&V: 13 op 25 zetels, N-VA haalt er 8, sp.a-Groen: 3 en Vlaams Belang nog eentje.

18:26 zondag 14 oktober 2012

Uitslag in Horebeke: de partij 'Volksbelangen' moet iets inboeten maar haalt nog altijd een verpletterende meerderheid (72 procent) tegenover enige oppositiepartij N-VA: 28 procent.

De ZETELVERDELING laat zich raden: 9/11 zetels gaan naar Volksbelangen, de twee overige naar N-VA.

18:22 zondag 14 oktober 2012

CD&V is definitief de grote winnaar in Kruishoutem met winst van 8 procent, tot een monsterscore van 68,4 procent. Open Vld verliest 9,1 procent en blijft de tweede op 16,3 procent. N-VA schraapt 12,7 procent bij elkaar, Vlaams Belang verliest 5,4 procent en haalt nog amper 2,6 procent.

ZETELVERDELING: 15 op 19 zetels gaan naar CD&V, de vier overige worden eerlijk verdeeld tussen Open Vld en N-VA.

18:19 zondag 14 oktober 2012

De volledige resultaten in Lokeren: met nauwelijks wat verlies (0,9 procent) blijft Lokeren een ferm liberale gemeente (37 procent). CD&V komt op twee (19,4), N-VA strandt op drie (18,3 procent) met nauwelijks meer stemmen dan het kartel sp.a-Groen, dat status quo blijft ten opzichte van 2006 (16,9 procent). Het verlies is voor Vlaams Belang: -12 procent, en haalt nog 7,9 procent.

ZETELVERDELING: Net geen meerderheid voor Open Vld (14/33). CD&V haalt er evenveel als N-VA: elk 6. Sp.a-Groen krijgt er 5, Vlaams Belang 2.

18:13 zondag 14 oktober 2012

Tijd voor een kleine blik op de voorkeurstemmen: Pieter De Crem, grote winnaar in Aalter schraapte er 3922 bijeen, ruim 1.000 meer dan de nummer twee (Hoste Patrick, ook CD&V-N-VA).

Dat is een pak meer dan Karel de Gucht in Berlare achter zich kon krijgen: 1.314, of amper een derde van lijsttrekster en huidig waarnemend burgemeester Katja Gabriëls (3.165). De Gucht nam bewust een tweede plaats op en had geen ambitie om nog burgervader van Berlare te worden.

18:07 zondag 14 oktober 2012

De uitslag in Gavere: Open Vld verliest fors (-14 procent) maar blijft wel de grootste (32,3 procent), Gavere durft/N-VA komt een kleine afstand met 28 procent. CD&V haalt daar nog niet de helft van: 13,6 procent, net iets meer dan het kartel sp.agroen: 12,5 procent. Lokale partij 'De Brug' levert 21,4 procent in en is maar 9,1 procent. Vlaams Belang is quasi gehalveerd tot 4,6 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld-VOG: 9, Gavere durft/N-VA: 7, CD&V: 3, sp.a-Groen: 3 en De Brug: 1. Vlaams Belang doet hier niet meer mee.

18:03 zondag 14 oktober 2012

Evergem heeft nu ook een volledige uitslag: N-VA haalt er de meerderheid met 33,6 procent van de stemmen. Cd&V strandt op twee met 27,6 procent. Liberalen en socialisten moeten elk 8 procent inleveren en stranden op respectievelijk 9,8 procent en 10,7 procent. Groen wint bescheiden (+0,8 procent) en kon 9,5 procent overtuigen. Vlaams Belang wordt praktisch gehalveerd: min 7 procent, tot 8,9 procent.

ZETELVERDELING: N-VA: 12, CD&V: 10, Spa.: 3, Open Vld: 2, Groen: 2 en Vlaams Belang: 2

18:01 zondag 14 oktober 2012

Het blijft wachten op zelfs maar een splinter van een resultaat uit Gent. Volgens de VRT wordt het gerucht hardnekkiger met de minuut: huidige socialistisch burgemeester Termont zou de absolute meerderheid behalen. Open Vld'er Sas Van Rouveroij was er als de kippen bij om dat tegen te spreken. In Gent wordt nog met potlood en papier gestemd.

17:47 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Aalter, de stad van Pieter De Crem (aka Crembo). Voorspelbaar houdt het kartel CD&V-N-Va er stand (+0,7 procent) met bijna een twee derde meerderheid (64,6 procent). Groen is de belangrijkste oppositiepartij (20,7 procent), Open Vld komt op drie met 9,2 procent. Vlaams Belang haalt er nog 5,5 procent. Blanco/ongeldig: 3,5 procent.

ZETELVERDELING: CD&V-N-VA: 19/25, een comfortabele meerderheid dus. Groen haalt er 5, Open Vld: 1. Vlaams Belang doet niet meer mee.

17:42 zondag 14 oktober 2012

Het volledige resultaat in Knesselare: de groepslijst groep9910 gaat flink vooruit en haalt bijna 2 op drie stemmen (65,4 procent). belangrijkste oppositiepartij Groen gaat ook 7 procent vooruit, en haalt 20,6 procent van de stemmen. E-VA kon 14 procent overtuigen.

ZETELVERDELING: Dat resulteert in een absolute meerderheid van 14 op 19 zetels in de gemeenteraad voor Groep9910. Groen krijgt er 4; E-VA: 1.

17:39 zondag 14 oktober 2012

Het volledige resultaat in Zomergem: CD&V haalt 46,5 procent, bijna dubbel zoveel als tweede partij Open Vld (26,6 procent), die fors moeten inleveren met 16,8 procent. N-VA komt op grote afstand op drie met 12,7 procent. LDD plus kon 2,2 procent overtuigen. 2,7 procent stemde hier blanco of ongeldig.

ZETELVERDELING: meerderheid voor CD&V (10/19), de rest wordt verdeeld onder Open Vld (5), N-VA (2) en s.a-groen (2).

17:35 zondag 14 oktober 2012

Het definitieve resultaat in Zele: Open Vld blijft de grootste (29,4 procent) ondanks fiks evrlies (-8,1 procent). CD&V komt met 24,5 procent op twee, N-VA haalt de derde plaats met 14 procent. Sp.a-Groen is er maar zesde partij (7,8 procent) en moet Lijst Massart (10,5 procent) en ZDB (Zeelse democratische Belangen, 8,4 procent) laten voorgaan.

ZETELVERDELING: Open VLD: 9, CD&V: 8, N-VA: 4, Lijst Massart: 2 , ZDB: 2, sp.a-Groen: 1 en Vlaams Beleid-Zele: 1.

17:30 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag Dendermonde: de vroege tendens is bevestigd, CD&V zwaait in deze stad de scepter (39,3 procent), gevolgd voor N-VA (23,2 procent). VB, sp.a en Open Vld zitten allemaal in het verliezende kamp. Sp.a wordt derde met 13,2 procent (-7 procent), Open Vld strandt op 10,8 (-2,4) en Vlaams Belang haalt nog 8,6, ruim 10 procent minder dan in 2006. Groen haalt een bescheiden winst (0,5 procent), en komt op 4,5 procent.

ZETELVERDELING: Cd&V: 16, N-VA: 9, sp.a: 4, Open Vld: 3, Vlaams belang: 2 en Groen: 1.

17:27 zondag 14 oktober 2012

Met 6 op zeven zetels geteld in Destelbergen is de tendens er duidelijk: Open Vld blijft de grootste (29 procent) maar verliest bijna vier procent. N-VA is er de grote winnaar: plus 16,8 procent tot 26,3 procent. Cd&V moet 10,6 procent inleveren en strand als derde op 20,8 procent. Sp.a en Groen zijn er klein: 10,3 procent en 8,3 procent. Vlaams Belang wordt herleid tot een derde: - 8,6 procent tot 5,2 procent.

17:24 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Berlare: Open Vld strandt op een zucht van de helft: 49,2 procent, een mooie winst van 4,3 procent. CD&V komt op twee (19,8 procent), N-VA volgt op een kleine afstand met 15,7 procent. Sp.a haalt net geen tien procent: 9,7 procent. Vlaams Belang zit ook hier in het verliezerskamp: -4,7 procent.

ZETELVERDELING: Open Vld: 14 en haalt daarmee een absolute meerderheid. CD&V haalt er 5 binnen, N-VA 3 en sp.a 1.

17:20 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag in Maarkedal: CD&V wordt de grootste (36,5 procent) omdat Maarkedal leeft fors heeft ingeboet: -16,8 procent tot 28,6 procent. N-VA kon ruim een kwart overtuigen (26,7 procent), Samen-sp.a haalt nog 8,2 procent, 3,6 procent minder.

ZETELVERDELING: CD&V: 7, Maarkedal leeft: 5, N-VA: 5.

17:16 zondag 14 oktober 2012

In de stad Oudenaarde zijn 4 op 11 bureaus geteld. Volgens die voorlopige uitslag wint Open Vld (+ 2,2 procent) en slaat met 38,7 procent een onoverbrugbare kloof met zowel CD&V (22,5 procent) en N-VA (13,5 procent). Sp.a moet inleveren: -8,6 procent en wordt maar vierde partij op 11,4 procent. Groen maakt een sprongetje: +2,8 procent tot 10,4 procent. Vlaams belang verliest 5,5 procent en speelt met 3,3 procent nog amper mee.

17:12 zondag 14 oktober 2012

Ook in Laarne zijn nog maar 2 op 5 bureaus geteld. Hier is sp.a de grote winnaar: + 17,8 procent, nipt tweede op 27,4 procent. Open Vld houdt voorlopig de leidersplaats (27,6 procent) maar boet wel 8 procent van de stemmen in. CD&V verliest evenzeer: - 16 procent, tot 18,8 procent. N-VA wint 7,7 procent, en wordt vierde op 15,3 procent. Partij KLIK kon 10,9 procent overtuigen, 1,5 procent minder dan in 2006.

17:09 zondag 14 oktober 2012

Een eerste, zeer voorlopige uitslag in Zottegem die wel volledig de algemene lijn volgt: kartellijst N-VA-ZAP haalt 25 procent, CD&V volgt nipt op 23 procent. Sp.a is hier de grote verliezer: -11,4 procent en strandt op de derde plaats met 21,5 procent van de stemmen. Open Vld (-4,9) en Groen (-0,7 procent) moeten ook inleveren en halen respectievelijk 16,4 en 8,2 procent.

17:05 zondag 14 oktober 2012

In de gemeente van Karel en Jean-Jacques De Gucht (Berlare) houdt ook Open Vld stand: ze kan zelfs winnen (2,5 procent) en haalt bijna de helft (47,4 procent). Op ruime afstand volgen CD&V (21,7 procent), N-VA (14,5 procent) en sp.a (10,6 procent). Ook hier wordt Vlaams belang bijna gehalveerd: -4,5 procent tot 5,9 procent. 8/12 bureaus is geteld.

17:03 zondag 14 oktober 2012

8 op 11 bureaus geteld in Nevele: CD&V wint hier fors (+7,2 procent) en haalt 30 procent. N-VA komt op 2 met 20,2 procent, Nieuw Nevele verliest spectaculair (-19,3 procent) en komt op drie met 19,5 procent van de stemmen. Sp.a blijft status quo, Open Vld verliest lichtjes (2,1 procent).

16:56 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag Lovendegem: CD&V blijft de grootste met 38,6 procent, N-VA haalt er 23,2 procent. Open Vld moet flink inleveren (9 procent) maar blijft wel derde partij: 15,9 procent. Het kartel sp.a-groen haalt 14,4 procent, Vlaams Belang verliest er niet zo sterk als elders: 5 procent, tot 7,9 procent.

ZETELVERDELING: CD&V: 9, N-VA: 5, Open Vld en Groen-sp.a elk 3, Vlaams Belang 1. Een oranje-gele coalitie lijkt in de maak.

16:53 zondag 14 oktober 2012

Met de helft van de stemmen geteld in Dendermonde is de tendens duidelijk: CD&V is met 40 procent de grootste, N-VA haalt net de helft: 23,9 procent. Vlaams Belang (-9,9 procent), sp.a (-8,1 procent) en Open Vld (-3,1 procent) moeten inleveren en halen respectieveleijk 9,1 procent, 12,1 procent en 10,1 procent. Groen wint een bescheiden half procent tot 4,4 procent.

16:51 zondag 14 oktober 2012

CD&V haalt een monsterscore in Kruishoutem: 72,7 procent, een winst van maar liefst 12 procent. Alle stemmen lijken van Open Vld te komen: - 11,5 procent tot 13,9 procent. N-VA haalt er 11 procent, Vlaams Belang wordt verpulverd: 2,2 procent, bijna 6 procent minder dan in 2006. Eén op vier bureaus is geteld.

16:48 zondag 14 oktober 2012

Met ruim de helft van de stemmen geteld in Lokeren is duidelijk dat Open Vld er afgetekend de grootste blijft: 38,7 procent, een bescheiden winst van 0,8 procent. Cd&V en N-VA halen elk ongeveer 18 procent van de stemmen Vlaams Belang wordt er herleid tot een derde: 7,8 procent, maar liefst 12 procent minder dan in 2006.

16:45 zondag 14 oktober 2012

Bijna volledige uitslag in Oosterzele (4/5): Cd&V/N-VA behield hier het kartel en met succes: bijna 55 procent. SVVO (Samen voor Vernieuwing en Verandering in Oosterzele) overtuigde 29,9 procent, Groen 11 procent.

16:40 zondag 14 oktober 2012

Volledige uitslag Kaprijke: de lijst SAMEN wint overtuigend: 46,5 procent. Een licht verlies ten opzichte van 2006 (-4,1 procent), maar nog altijd het dubbele als tweede partij CD&V (23,2 procent) en derde partij (22,5 procent). Groen hinkt achterop met 7,8 procent. Vier procent stemde blanco of ongeldig.

ZETELVERDELING: Samen haalt 9 zetels, Cd&V en N-VA elk 4.

16:32 zondag 14 oktober 2012

2 op 3 geteld in Kluisbergen en de uitslag is pijnlijk voor de liberale lijst Gemeentelijke Belangen: ze wordt gehalveerd tot 26,5 procent. Cd&V wordt er de grootste 38,7 procent, N-VA zit de gemeentelijst op de hielen met 23,9 procent.

16:26 zondag 14 oktober 2012

Definitieve uitslag Sint-Niklaas: N-VA heeft het gehaald (28,5 procent) en stoot met bijna 3 procent het kartel sp.a-groen (-9,7 procent) van de troon. CD&V is er derde partij met 15,6 procent. Het definitieve verlies voor Vlaams Belang bedraagt een pijnlijke 14,9 procent, Open Vld kan het verlies beperkten (-2,4 procent), maar is wel maar 5de partij met amper 7,2 procent. Dat is nog altijd beter dan de partij van Wouter Van bellingen (SOS 2012): die strandt op 5,98 procent. 2,7 procent stemde blanco of ongeldig.

ZETELVERDELING: N-VA: 13, sp.a-groen: 12, CD&V: 7, Vlaams Belang: 5, Open Vld 2 en SOS 2012 ook 2. Een coalitie N-VA & sp.a-groen is mathematisch mogelijk, maar of dat ook kan is nog maar de vraag.

16:25 zondag 14 oktober 2012

Zele blijft voorlopig een liberaal nest: 30 procent, een mooie voorsprong op Cd&V (24 procent), ondanks verlies van 7 procent. N-VA is hier derde partij met 14,5 procent). 6 op 17 stembureaus is geteld.

16:21 zondag 14 oktober 2012

Ook in Lovendegem houdt CD&V meer dan stand: 40,4 procent, bijna dubbel zoveel als de 23 procent voor N-VA. Open Vld en Vlaams Belang zitten hier in het verliezende kamp: -11 procent en - 5 procent, tot respectievelijk 14 procent en 7,6 procent. Sp.a-groen haalt in kartel ongeveer evenveel als apart in 2006. 4 op 9 bureaus is geteld.

16:16 zondag 14 oktober 2012

Eeklo doet niet mee aan de N-VA-opmars: de partij is er weliswaar tweede (17 procent), maar moet CD&V+ zwaar voorlaten (36,3 procent). Vlaams Belang verliest hier minder sterk dan Open Vld (7,8 procent versus 8,1 procent), maar blijft wel kleiner: 5,2 tegenover 11,8 procent. 1 op 9 bureaus is geteld.

16:14 zondag 14 oktober 2012

De lijst Samen haalt in Kaprijke meer dan de helft van de stemmen. N-VA gaat er 9 procent op vooruit en wordt tweede partij op 21,9 procent. CD&V volgt op 18,7 procent, Groen overtuigt er 8 procent van de kiezers. twee op zeven stembureaus is geteld.

16:07 zondag 14 oktober 2012

De eerste resultaten in Dendermonde tonen een trendbreuk met de rest van de provincie: CD&V blijft hier afgetekend de grootste (41,2 procent), N-VA haalt 'amper' de helft (21,6 procent), samen halen ze dubbel zoveel als het kartel in 2006. VB moet hier het meest inleveren: - 11 procent (6 procent), gevolgd door sp.a (-6,9 procent, tot 13,3 procent). Open vld (-1,8 procent) haalt nog 11,4 procent, Groen blijft status quo op 4 procent.

16:03 zondag 14 oktober 2012

6 op 30 stembureaus geteld in Evergem, een voorlopig resultaat dus: N-VA neemt ook hier de leiding (32,4 procent), met CD&V op een kleine afstand (28,3 procent). Samen goed voor meer dan de helft van de stemmen, alweer een pak meer dan het kartel in 2006 haalde (34 procent). Alle andere partijen moeten inleveren: sp.a -7,4 procent, VB -6,7 procent en Open Vld -9,3 procent. Groen is de enige die wint: 1,2 procent, en kan zo 9,9 procent van de Evergemnaren overtuigen.

16:00 zondag 14 oktober 2012

CD&V is de grootste in Deinze met een kwart van de stemmen geteld (30 procent). Op twee staat N-VA (23 procent), Open Vld en het kartel groen-rood moeten inleveren en staan respectievelijk op de derde (21 procent) en vierde plaats (9 procent). Daarmee halen CD&V en N-VA apart voorlopig een pak meer stemmen dan onder kartel in 2006 (39,9 procent).

15:56 zondag 14 oktober 2012

N-VA is na een eerste uitslag (2/80) de grootste in Aalst: 29,8 procent, een flinke voorsprong op CD&V van Ilse Uyttersprot (18,1 procent). Samen halen de twee bijna de helft van de stemmen, of het dubbele in vergelijking met 2006. Sp.a- en Open Vld verliezen een beetje, Vlaams belang moet flink inboeten: -10,7 procent. Groen wint in de stad 2,2 procent en haalt zo bijna 7 procent.

15:53 zondag 14 oktober 2012

Met bijna de helft van de stemmen geteld in Sint-Niklaas (29/62) is N-VA nu de grootste geworden: ze konden 28,4 procent van de bewoners overtuigen. Spa.-groen is nog 25,8 procent, bijna 10 procent minder. VB staat nu op 14,6 procent verlies en wordt vierde partij, tussen CD&V (15,8 procent) en Open Vld (6,8 procent).

15:50 zondag 14 oktober 2012

De familie De Croo kan in Brakel opgelucht ademhalen: Open Vld wint er (voorlopig) een beetje: 1,1 procent naar 43,6 procent. Er is 1 op zes stembureaus geteld.

15:47 zondag 14 oktober 2012

Met telkens één stembureau geteld houden Open Vld en/of CD&V stand in de kleine gemeentes Herzele, Maarkedal, Wichelen en Hamme. Toch is dat bitterzoet nieuws: de liberalen gaan overal achteruit (-11,7 in Maarkedal), behalve in de SAMEN-lijst in Wichelen: + 4,2 procent.

15:45 zondag 14 oktober 2012

In Sint-Niklaas heeft N-VA ondertussen sp.a-groen voorbijgestreefd: 27,1 versus 27 procent. Het kartel verliest daarmee nu al 8 procent, Vlaams Belang verliest het sterkst met 14 procent en wordt zo kleiner dan Cd&V. Ook Open Vld verliest hier (-3,5 procent) en is slechts zesde partij met amper 6 procent.

15:40 zondag 14 oktober 2012

In Sint-Lievens-Houtem is nu ruim 60 procent van de stemmen geteld (3/5). Nieuw Houtem is afgetekend de grootste met 46 procent van de stemmen. N-VA is hier tweede (19,2) procent, het verlies is voor CD&V (-6,4 procent) en Open Vld (-10 procent).

15:34 zondag 14 oktober 2012

Vlaams Belang lijkt enorme klappen te krijgen in Sint-Niklaas: met 4 op 62 stembureaus geteld, verliest de partij 14 procent. Ook sp.a-groen verliest (7 procent) maar blijft met 28 procent voorlopig N-VA (26,75 procent) voor.

15:33 zondag 14 oktober 2012

De resultaten in Oost-Vlaanderen lopen maar met mondjesmaat binnen, en de eerste voorlopige resultaten laten geen duidelijke trend zien.

14:37 zondag 14 oktober 2012

Sint-Lievens-Houtem is de eerste uitlag die binnen is. Daar is 1 op 5 bureaus geteld. Nieuw Houtem haalt 51,6 %, de N-VA 12,5 %.

De hamvraag in Oost-Vlaanderen is: haalt het kartel sp.a-groen van Daniël Termont een absolute meerderheid en kan de paarse coalitie worden voortgezet? In Aalst wil N-VA winnen, maar ook Open Vld doet het er volgens de peilingen niet slecht. Is dit het einde voor CD&V-burgemeester Ilse Uyttersprot? Ook Open Vld heeft nog een belangrijk bastion te verdedigen: Brakel, waar vader De Croo duwt en zoon Alexander de lijst trekt. Een slechte score voor de jonge De Croo zou het einde van zijn voorzitterschap kunnen betekenen. In Sint-Niklaas ten slotte gaat de strijd tussen sp.a, N-VA en CD&V.

Lees meer

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?
Mijnvergelijker

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?
Mijnvergelijker

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?

Wiebeke De Wachter (31), vriendin van Tom Boonen: “Ik heb een goed gelukspotje. Maar ik ben soms bang dat het op geraakt”
interview
1

Wiebeke De Wachter (31), vriendin van Tom Boonen: “Ik heb een goed gelukspotje. Maar ik ben soms bang dat het op geraakt”

Wiebeke De Wachter (31), vriendin van Tom Boonen: “Ik heb een goed gelukspotje. Maar ik ben soms bang dat het op geraakt”
interview
1

Wiebeke De Wachter (31), vriendin van Tom Boonen: “Ik heb een goed gelukspotje. Maar ik ben soms bang dat het op geraakt”

Van je bankafschrift tot je beleggingsplan: zo kan AI je helpen om meer geld over te houden
Spaargids.be

Van je bankafschrift tot je beleggingsplan: zo kan AI je helpen om meer geld over te houden

Van je bankafschrift tot je beleggingsplan: zo kan AI je helpen om meer geld over te houden
Spaargids.be

Van je bankafschrift tot je beleggingsplan: zo kan AI je helpen om meer geld over te houden

1.500 hectare savanne, skipistes en luxehotels: dit zit er allemaal in het imperium van Marc Coucke en zoveel is het waard
7

1.500 hectare savanne, skipistes en luxehotels: dit zit er allemaal in het imperium van Marc Coucke en zoveel is het waard

1.500 hectare savanne, skipistes en luxehotels: dit zit er allemaal in het imperium van Marc Coucke en zoveel is het waard
7

1.500 hectare savanne, skipistes en luxehotels: dit zit er allemaal in het imperium van Marc Coucke en zoveel is het waard

Hoge Venen verwachten dit weekend veel wandelaars, maar parket zal streng optreden tegen wie zich op verboden terrein begeeft
brand Hoge Venen
1219

Hoge Venen verwachten dit weekend veel wandelaars, maar parket zal streng optreden tegen wie zich op verboden terrein begeeft

Hoge Venen verwachten dit weekend veel wandelaars, maar parket zal streng optreden tegen wie zich op verboden terrein begeeft
brand Hoge Venen
1219

Hoge Venen verwachten dit weekend veel wandelaars, maar parket zal streng optreden tegen wie zich op verboden terrein begeeft

Carl Devos over de zoektocht naar 10 miljard: “We moeten nog jaren saneren, er is hoop nodig”
Politieke analyse

Carl Devos over de zoektocht naar 10 miljard: “We moeten nog jaren saneren, er is hoop nodig”

Carl Devos over de zoektocht naar 10 miljard: “We moeten nog jaren saneren, er is hoop nodig”
Politieke analyse

Carl Devos over de zoektocht naar 10 miljard: “We moeten nog jaren saneren, er is hoop nodig”

Een smartphone met een overvol geheugen functioneert minder goed: zo los je dit probleem in 3 stappen op
Mijnvergelijker

Een smartphone met een overvol geheugen functioneert minder goed: zo los je dit probleem in 3 stappen op

Een smartphone met een overvol geheugen functioneert minder goed: zo los je dit probleem in 3 stappen op
Mijnvergelijker

Een smartphone met een overvol geheugen functioneert minder goed: zo los je dit probleem in 3 stappen op

Beelden tonen hoe brandende brommobiel ontploft in centrum van Lauwe, ook notariswoning raakt zwaar beschadigd
3

Beelden tonen hoe brandende brommobiel ontploft in centrum van Lauwe, ook notariswoning raakt zwaar beschadigd

Beelden tonen hoe brandende brommobiel ontploft in centrum van Lauwe, ook notariswoning raakt zwaar beschadigd
3

Beelden tonen hoe brandende brommobiel ontploft in centrum van Lauwe, ook notariswoning raakt zwaar beschadigd

“Ik was ooit ook een Els van Doesburg. Nu niet meer.” Drie HLN-journalistes én mama’s na haar uitspraken over het moederschap
43

“Ik was ooit ook een Els van Doesburg. Nu niet meer.” Drie HLN-journalistes én mama’s na haar uitspraken over het moederschap

“Ik was ooit ook een Els van Doesburg. Nu niet meer.” Drie HLN-journalistes én mama’s na haar uitspraken over het moederschap
43

“Ik was ooit ook een Els van Doesburg. Nu niet meer.” Drie HLN-journalistes én mama’s na haar uitspraken over het moederschap

Fietser (86) zwaargewond na aanrijding door automobilist (29) in Lendelede

Fietser (86) zwaargewond na aanrijding door automobilist (29) in Lendelede

Fietser (86) zwaargewond na aanrijding door automobilist (29) in Lendelede

Fietser (86) zwaargewond na aanrijding door automobilist (29) in Lendelede

Honderdtal betogers aan Albertinaplein in Brussel eist klimaatbeleid na zomer vol hitte

Honderdtal betogers aan Albertinaplein in Brussel eist klimaatbeleid na zomer vol hitte

Honderdtal betogers aan Albertinaplein in Brussel eist klimaatbeleid na zomer vol hitte

Honderdtal betogers aan Albertinaplein in Brussel eist klimaatbeleid na zomer vol hitte

‌

Net binnen

16:26

Honderdtal betogers aan Albertinaplein in Brussel eist klimaatbeleid na zomer vol hitte

Honderdtal betogers aan Albertinaplein in Brussel eist klimaatbeleid na zomer vol hitte

16:13

KIJK. Wereldrecord spinning is voor Gent, en hoe! 32 dappere mannen en vrouwen fietsen 34 uur: “Vanaf 3 uur ‘s nachts was het overleven”

KIJK. Wereldrecord spinning is voor Gent, en hoe! 32 dappere mannen en vrouwen fietsen 34 uur: “Vanaf 3 uur ‘s nachts was het overleven”

16:00

“60 procent van Europa’s coke komt via Antwerpen”: PS haalt hard uit naar De Wever, maar klopt dat cijfer wel?

“60 procent van Europa’s coke komt via Antwerpen”: PS haalt hard uit naar De Wever, maar klopt dat cijfer wel?

15:22

Vier busreizigers proberen controleur van De Lijn te wurgen in Berchem, vakbond reageert fors: “Dit is een poging tot moord”

Vier busreizigers proberen controleur van De Lijn te wurgen in Berchem, vakbond reageert fors: “Dit is een poging tot moord”

14:33

“Voor het eerst in mijn leven loerde de doodstraf om de hoek.” Topdokter Pedro Brugada (74) heeft keelkanker

“Voor het eerst in mijn leven loerde de doodstraf om de hoek.” Topdokter Pedro Brugada (74) heeft keelkanker
Meer berichten

Meest gelezen

Drie experts werpen een blik op de supermarkt van 2030: Stefan Van Rompaey (RetailDetail), Pierre-Alexandre Billiet (Gondola) en Gino Van Ossel (Vlerick Business School)
114

Geen kassa meer en iedereen krijgt een andere prijs: zo ziet de supermarkt eruit in 2030

1

HLN-werkexpert Stijn Baert: “Net zoals de flexi-jobs kun je het systeem van de salariswagens zien als emmers die je onder een lekkend dak zet.”
193

Wordt systeem salariswagens straks aangepast of afgeschaft? HLN-werkexpert Stijn Baert over de impact op jouw loon en koopkracht

2

Steven en zijn zoontje leven nu al anderhalf jaar van elkaar gescheiden.
11

Zoontje (5) van Steven is ontvoerd door zijn mama naar Rusland: “Ik heb op het punt gestaan hem zelf terug te halen”

3

5

Zijn mond was één open wonde en hij zwom 10 kilometer die niet meetelde in golven van 2 meter hoog: Matthieu Bonne (32) praat voor het eerst over mislukte recordpoging

4

7

26-jarige Belg opgepakt in onderzoek drugsraid Overasselt

5

Meest gedeeld

Drie experts werpen een blik op de supermarkt van 2030: Stefan Van Rompaey (RetailDetail), Pierre-Alexandre Billiet (Gondola) en Gino Van Ossel (Vlerick Business School)
113

Geen kassa meer en iedereen krijgt een andere prijs: zo ziet de supermarkt eruit in 2030

1

HLN-werkexpert Stijn Baert: “Net zoals de flexi-jobs kun je het systeem van de salariswagens zien als emmers die je onder een lekkend dak zet.”
181

Wordt systeem salariswagens straks aangepast of afgeschaft? HLN-werkexpert Stijn Baert over de impact op jouw loon en koopkracht

2

Steven en zijn zoontje leven nu al anderhalf jaar van elkaar gescheiden.
11

Zoontje (5) van Steven is ontvoerd door zijn mama naar Rusland: “Ik heb op het punt gestaan hem zelf terug te halen”

3

HLN-geldexpert Pascal Paepen is niet te spreken over het kluwen van de meerwaardebelasting.
HLN Geldmaand
36

Duizenden Belgen die staatsbon terugbetaald krijgen, ontdekken dat er geld ontbreekt: “Waar is mijn 40 euro naartoe?”

4

Herdenking Oléa. De mama van Oléa (Laura) loopt vooraan in beeld. De twee broers lopen ook in beeld. Langs de mama loopt ook haar vriend. In kader: de 14-jarige Oléa. Foto via Facebook.

Oléa (14) stapte uit het leven nadat ze online gepest werd. Haar mama getuigt: “Vlak ervoor hebben we nog samen gelachen”

5

HLN Shop

Het Zinkgat - 9/10 t.e.m. 1/11

Het Zinkgat - 9/10 t.e.m. 1/11

van€39,00voor€19,50

Familie Verjaardagskalender - 35 jaar Familie

Familie Verjaardagskalender - 35 jaar Familie

voor€16,99

Féerie Florale 2026 - Reflections of nature (Alden Biesen)

Féerie Florale 2026 - Reflections of nature (Alden Biesen)

van€25,00voor€20,00

Flashdeal refurbished HP X360 Probook (2-in-1)

Flashdeal refurbished HP X360 Probook (2-in-1)

voor€199,00

Warrior Factory Vilvoorde - Bijlwerpen

Warrior Factory Vilvoorde - Bijlwerpen

van€25,00voor€12,50
Bezoek de webwinkel

Wij zijn altijd op zoek naar Het Laatste Nieuws.

Tip de redactie

Algemeen

  • Vragen over uw abonnement?
  • Abonnementsvoorwaarden
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Wedstrijdreglement
  • Cookiebeleid
  • Vacatures
  • Vraag voor de redactie?
  • Adverteren
  • Partners
  • Privacy-instellingen

Service

  • Neem een abonnement
  • Klantenservice
  • Bezorgklacht indienen
  • Bezorging pauzeren of tijdelijk wijzigen
  • Bezorgadres wijzigen
  • Audiokrant

Mijn omgeving

  • Mijn account
  • Mijn abonnement(en)

Meer HLN

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Nieuwsbrieven

Volg ons ook op

Apps

DPG Media NV
Mediaplein 1, 2018 Antwerpen - RPR Antwerpen nr. 0432.306.234
Raad voor de JournalistiekBelgaPressLicense 2 PublishJury voor Ethische PraktijkenCIM