Ga naar de inhoud
  • Weer
  • TV-Gids
  • Meld Nieuws
  • Digitale Krant
  • Shop
  • Over ons
  • Klantenservice
  • Nieuws
  • Sport
  • Showbizz
  • Nina
  • Regio
  • Kijk
  • Puzzel
  • Podcast
  • Zoeken
  • Binnenland
  • Economie
  • Buitenland
  • Binnenland
  • Economie
  • Buitenland
  • Weer
  • TV-Gids
  • Digitale Krant
  • Shop
  • Over ons
Zoeken
  • Home
    • Alle artikelen
    • Binnenland
    • Economie
    • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • Nina
  • Regio
  • Kijk
  • Puzzel
  • Podcast
Stemmers houden de kettingen vast van het hek bij een stembureau en eisen hun recht om te stemmen op.
Stemmers houden de kettingen vast van het hek bij een stembureau en eisen hun recht om te stemmen op. © AP
Update

Bekendmaking uitslag Thaise verkiezingen uitgesteld

De kiescommissie van Thailand heeft de bekendmaking van de verkiezingsresultaten uitgesteld, nadat de stembusgang zondag in meer dan 10 procent van de stembureaus verstoord was. "We kunnen de globale resultaten van de verkiezing niet bekendmaken", zei de voorzitter van de kiescommissie, Supachai Somcharoen, in een televisie-uitzending.


Bron: ANP, EFE, DPA
2 februari 2014, 10:00Laatste update: 14 april 2017, 09:27
Stel HLN in als je Google-favoriet

De parlementsverkiezingen verliepen in slechts 89,2 procent van de 93.952 stembureaus volgens de regels. In de overige stembureaus waren er blokkades door betogers, tekorten aan stembrieven of aan personeel.

Boycot
In een aantal districten in veertien provincies brachten kiezers geen stem uit, terwijl de verkiezingen volledig afgelast werden in negen zuidelijke provincies waar de oppositie sterk staat. De verkiezingen werden geboycot door de oppositionele Democratische Partij.

De berekening van de verkiezingsuitslag wordt ook bemoeilijkt doordat een vroege stemming op 26 januari geblokkeerd werd door tegenstanders. Een nieuwe stemronde is op 23 februari gepland om 440.000 kiezers alsnog de kans te geven hun stem uit te brengen.

Kiezers in de gebieden waar de verkiezingen vandaag afgelast werden, moeten ook nog de kans krijgen hun stem uit te brengen. Data hiervoor heeft de kiescommissie nog niet vastgelegd. Voorts moet de commissie in 28 districten nog kandidaten registreren die door betogers verhinderd werden zich kandidaat te stellen.

Opkomst
Ruim 49 miljoen Thai mochten hun stem uitbrengen maar of velen dat hebben gedaan, is de vraag. Vooral in Bangkok en het zuiden verwacht de verkiezingscommissie een lagere opkomst. De verkiezingen vinden plaats onder strenge veiligheidsmaatregelen.

Na relatief kalme eerste uren werd het wat onrustiger. Demonstranten blokkeerden verschillende stembureaus in de hoofdstad Bangkok. Ze omsingelden stemlokalen en gooiden stenen naar mensen die hun stem wilden uitbrengen. In tenministe vier districten is de stemming opgeschort. Bij enkele stemlokalen hebben ze weten te voorkomen dat stembiljetten konden worden afgeleverd.

In het zuiden van het land werden drie militairen en een plaatselijke leider gedood door een bomaanslag. Zij waren op weg naar een stemlokaal. Een woordvoerder van de kiesraad zei tegen de krant Bangkok Post dat de aanslag waarschijnlijk niets te maken had met de spanningen tussen de regering en de oppositie, maar met de strijd van moslimopstandelingen tegen het leger in het betrokken gebied.

Hervormingen beloofd
Premier Yingluck Shinawatra van de Puea Thai partij heeft de stembusgang uitgeroepen als reactie op grootschalige betogingen door de oppositie. Als zij haar belofte inlost, komen er na de verkiezingen politieke hervormingen.

De belangrijkste oppositiegroep, de Democratische Partij, boycot de verkiezingen. De oppositie wil eerst politieke hervormingen om de invloed van de omstreden oud-premier Thaksin Shinawatra, de broer van premier Yingluck, in te perken. Mede door de boycot van de oppositie behaalt Yingluck vermoedelijk een grote overwinning.

200.000 politiemensen
Om de stembusgang zo goed mogelijk te laten verlopen, hadden de autoriteiten verspreid over het land ongeveer 200.000 politiemensen ingezet. Alleen in Bangkok surveilleerden al zo'n 10.000 agenten. Zij kregen daar assistentie van ongeveer 7000 militairen.

Op de dag voor de verkiezingen werd het leger ingeroepen om de demonstranten in toom te houden. © GETTY
Betogers zoeken dekking als een schutter het vuur opent, gisteren in Bangkok. © GETTY
© REUTERS
© REUTERS
Yingluck Shinawatra tussen aanhangers nadat ze haar stem heeft uitgebracht. © EPA

Lees ook

Gewonden na geweld tussen voor- en tegenstanders van de Thaise regering.
Update

Belgen in Thailand kunnen Bangkok beter mijden


Video

Betogers in Thailand beschoten


De Thaise premier Yingluck Shinawatra.

Thaise premier belooft hervormingen na verkiezingen


Betogers trokken ook vandaag de straten op in Bangkok, de dag voor de geplande verkiezingen.

Thailand ondanks oproer naar de stembus


De betogers willen dat de regering aftreedt.

Regering Thailand stelt betogers ultimatum

Lees meer

Lege maag of niet? Met of zonder kleren? En neem je achteraf een koude douche? 10 wellnessdilemma’s uitgeklaard
Leukstetickets

Lege maag of niet? Met of zonder kleren? En neem je achteraf een koude douche? 10 wellnessdilemma’s uitgeklaard

Lege maag of niet? Met of zonder kleren? En neem je achteraf een koude douche? 10 wellnessdilemma’s uitgeklaard
Leukstetickets

Lege maag of niet? Met of zonder kleren? En neem je achteraf een koude douche? 10 wellnessdilemma’s uitgeklaard

Video

Betogers in Thailand beschoten

Video

Betogers in Thailand beschoten

Herdenking beveiliger Overasselt, Berry, geschrapt “vanwege veiligheidsoverwegingen”
UPDATE
2

Herdenking beveiliger Overasselt, Berry, geschrapt “vanwege veiligheidsoverwegingen”

Herdenking beveiliger Overasselt, Berry, geschrapt “vanwege veiligheidsoverwegingen”
UPDATE
2

Herdenking beveiliger Overasselt, Berry, geschrapt “vanwege veiligheidsoverwegingen”

Vier doden bij Israëlische luchtaanvallen in zuiden van Libanon - Teheran viseert olietankers als vergelding voor aanvallen VS
MIDDEN-OOSTEN
2059

Vier doden bij Israëlische luchtaanvallen in zuiden van Libanon - Teheran viseert olietankers als vergelding voor aanvallen VS

Vier doden bij Israëlische luchtaanvallen in zuiden van Libanon - Teheran viseert olietankers als vergelding voor aanvallen VS
MIDDEN-OOSTEN
2059

Vier doden bij Israëlische luchtaanvallen in zuiden van Libanon - Teheran viseert olietankers als vergelding voor aanvallen VS

Meloni leidt langst zetelende Italiaanse regering sinds Tweede Wereldoorlog
16

Meloni leidt langst zetelende Italiaanse regering sinds Tweede Wereldoorlog

Meloni leidt langst zetelende Italiaanse regering sinds Tweede Wereldoorlog
16

Meloni leidt langst zetelende Italiaanse regering sinds Tweede Wereldoorlog

Gewonden na geweld tussen voor- en tegenstanders van de Thaise regering.
Update

Belgen in Thailand kunnen Bangkok beter mijden

Gewonden na geweld tussen voor- en tegenstanders van de Thaise regering.
Update

Belgen in Thailand kunnen Bangkok beter mijden

Ingebrande vlekken en aangekoekte etensresten: zo blinkt je inductiekookplaat weer als nieuw (en dit moet je absoluut vermijden)
vtwonen

Ingebrande vlekken en aangekoekte etensresten: zo blinkt je inductiekookplaat weer als nieuw (en dit moet je absoluut vermijden)

Ingebrande vlekken en aangekoekte etensresten: zo blinkt je inductiekookplaat weer als nieuw (en dit moet je absoluut vermijden)
vtwonen

Ingebrande vlekken en aangekoekte etensresten: zo blinkt je inductiekookplaat weer als nieuw (en dit moet je absoluut vermijden)

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?
Mijnvergelijker

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?
Mijnvergelijker

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?

De betogers willen dat de regering aftreedt.

Regering Thailand stelt betogers ultimatum

De betogers willen dat de regering aftreedt.

Regering Thailand stelt betogers ultimatum

“Er zijn nog stemmen te horen.” Reddingswerkers halen 9 dagen na ramp nog levende arbeiders uit tunnel: reconstructie van race tegen klok
Overstromingen Nepal

“Er zijn nog stemmen te horen.” Reddingswerkers halen 9 dagen na ramp nog levende arbeiders uit tunnel: reconstructie van race tegen klok

“Er zijn nog stemmen te horen.” Reddingswerkers halen 9 dagen na ramp nog levende arbeiders uit tunnel: reconstructie van race tegen klok
Overstromingen Nepal

“Er zijn nog stemmen te horen.” Reddingswerkers halen 9 dagen na ramp nog levende arbeiders uit tunnel: reconstructie van race tegen klok

Betogers trokken ook vandaag de straten op in Bangkok, de dag voor de geplande verkiezingen.

Thailand ondanks oproer naar de stembus

Betogers trokken ook vandaag de straten op in Bangkok, de dag voor de geplande verkiezingen.

Thailand ondanks oproer naar de stembus

‌

Net binnen

19:53

Fabrieken weg, jongeren weg, vertrouwen weg: waarom Saksen-Anhalt massaal voor de AfD stemt

Fabrieken weg, jongeren weg, vertrouwen weg: waarom Saksen-Anhalt massaal voor de AfD stemt

19:41

Voormalige Deense koningin Margrethe II opnieuw opgenomen in ziekenhuis

Voormalige Deense koningin Margrethe II opnieuw opgenomen in ziekenhuis

19:27

AfD grote winnaar verkiezingen in Saksen-Anhalt: radicale partij lijkt net tekort te komen voor absolute meerderheid in Duitse deelstaat

AfD grote winnaar verkiezingen in Saksen-Anhalt: radicale partij lijkt net tekort te komen voor absolute meerderheid in Duitse deelstaat
94

17:32

Bus stort in afgrond in Kaapverdië: minstens 25 doden, vooral kinderen en jongeren

Bus stort in afgrond in Kaapverdië: minstens 25 doden, vooral kinderen en jongeren

17:21

Amerikaanse gezant Witkoff noemt gesprekken in Kiev “betekenisvol” en zullen doorgaan “zo lang als nodig”

Amerikaanse gezant Witkoff noemt gesprekken in Kiev “betekenisvol” en zullen doorgaan “zo lang als nodig”
1071
Meer berichten

Meest gelezen

Pete en Fran Gillam.
13

“Wie of wat hebben we dan gecremeerd?” Dochter Brits koppel dat omkwam bij Spaanse bosbrand vindt menselijke botten in auto ouders

1

De gezochte klimaatactivist Daniel V.
UPDATE
52

Politie zoekt in bossen bij Keulen naar “klimaatterrorist” die het gemunt heeft op Duitse stroomnet

2

Vlaams-Belang voorzitter Tom Van Grieken in de studio van VTM NIEUWS. Inzet: Ulrich Siegmund wil de extreemrechtse AfD aan de macht brengen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt.
64

Tom Van Grieken over mogelijk historische overwinning voor AfD in Duitsland: “Het antwoord op ‘Wir schaffen das’”

3

Ulrich Siegmund, fractievoorzitter en lijsttrekker van AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt
85

Met 43 procent op kop in peilingen: wint extreemrechtse AfD met neonazi’s als medewerkers straks verkiezingen?

4

Meloni werd plots opgebeld door haar dochter. “Schat, ik bel je zo terug”, antwoordde ze met een glimlach.

KIJK. Dochter belt drie keer tijdens speech van Italiaanse premier Meloni: “Schatje, ik bel je zo terug”

5

Meest gedeeld

Pete en Fran Gillam.
13

“Wie of wat hebben we dan gecremeerd?” Dochter Brits koppel dat omkwam bij Spaanse bosbrand vindt menselijke botten in auto ouders

1

Vlaams-Belang voorzitter Tom Van Grieken in de studio van VTM NIEUWS. Inzet: Ulrich Siegmund wil de extreemrechtse AfD aan de macht brengen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt.
64

Tom Van Grieken over mogelijk historische overwinning voor AfD in Duitsland: “Het antwoord op ‘Wir schaffen das’”

2

Ulrich Siegmund, fractievoorzitter en lijsttrekker van AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt
85

Met 43 procent op kop in peilingen: wint extreemrechtse AfD met neonazi’s als medewerkers straks verkiezingen?

3

De gezochte klimaatactivist Daniel V.
UPDATE
52

Politie zoekt in bossen bij Keulen naar “klimaatterrorist” die het gemunt heeft op Duitse stroomnet

4

De USS Abraham Lincoln heeft zondag de haven van Laem Chabang in Thailand verlaten. Inzet: een welkomstbord voor de militairen in Pattaya
4

Op dronken opstootje na bleef het “beheerst” in Pattaya: Amerikaans vliegdekschip met 5.000 militairen zwaait Thailand weer uit

5

HLN Shop

Het Zinkgat - 9/10 t.e.m. 1/11

Het Zinkgat - 9/10 t.e.m. 1/11

van€39,00voor€19,50

Familie Verjaardagskalender - 35 jaar Familie

Familie Verjaardagskalender - 35 jaar Familie

voor€16,99

Féerie Florale 2026 - Reflections of nature (Alden Biesen)

Féerie Florale 2026 - Reflections of nature (Alden Biesen)

van€25,00voor€20,00

Flashdeal refurbished HP X360 Probook (2-in-1)

Flashdeal refurbished HP X360 Probook (2-in-1)

voor€199,00

Warrior Factory Vilvoorde - Bijlwerpen

Warrior Factory Vilvoorde - Bijlwerpen

van€25,00voor€12,50
Bezoek de webwinkel

Wij zijn altijd op zoek naar Het Laatste Nieuws.

Tip de redactie

Algemeen

  • Vragen over uw abonnement?
  • Abonnementsvoorwaarden
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Wedstrijdreglement
  • Cookiebeleid
  • Vacatures
  • Vraag voor de redactie?
  • Adverteren
  • Partners
  • Privacy-instellingen

Service

  • Neem een abonnement
  • Klantenservice
  • Bezorgklacht indienen
  • Bezorging pauzeren of tijdelijk wijzigen
  • Bezorgadres wijzigen
  • Audiokrant

Mijn omgeving

  • Mijn account
  • Mijn abonnement(en)

Meer HLN

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Nieuwsbrieven

Volg ons ook op

Apps

DPG Media NV
Mediaplein 1, 2018 Antwerpen - RPR Antwerpen nr. 0432.306.234
Raad voor de JournalistiekBelgaPressLicense 2 PublishJury voor Ethische PraktijkenCIM