Ga naar de inhoud
  • Weer
  • TV-Gids
  • Meld Nieuws
  • Digitale Krant
  • Shop
  • Over ons
  • Klantenservice
  • Nieuws
  • Sport
  • Showbizz
  • Nina
  • Regio
  • Kijk
  • Puzzel
  • Podcast
  • Zoeken
  • Binnenland
  • Economie
  • Buitenland
  • Binnenland
  • Economie
  • Buitenland
  • Weer
  • TV-Gids
  • Digitale Krant
  • Shop
  • Over ons
Zoeken
  • Home
    • Alle artikelen
    • Binnenland
    • Economie
    • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • Nina
  • Regio
  • Kijk
  • Puzzel
  • Podcast
© PHOTO_NEWS

Verdachte koersbewegingen uren voor bekendmaking ratingverlaging Dexia

De Dexia-commissie heeft verdachte koersbewegingen ontdekt in de uren voor de bekendmaking van de ratingverlaging van de drie belangrijkste dochters van Dexia door kredietbeoordelaar Moody's op 29 september vorig jaar. Dat schrijven de kranten De Tijd en Le Soir. De groene Kamerleden Meyrem Almaci en Georges Gilkinet willen dat beurswaakhond FSMA een onderzoek naar voorkennis opent.

8 februari 2012, 05:02Laatste update: 6 april 2017, 11:04
Stel HLN in als je Google-favoriet

Moody's bracht op 29 september om 22.26 uur de Dexia-top op de hoogte dat het ernstig overwoog om de kredietscore van Dexia Bank België, Dexia Crédit Locale en Dexia BIL te verlagen.

De groenen vermoeden dat sommige marktpartijen al eerder op de hoogte waren en anticipeerden op het slechte nieuws, want vanaf 16 uur werden aanzienlijke volumes verhandeld op de beurs. Het Dexia-aandeel zakte uiteindelijk met 1,7 procent, terwijl de Eurostoxx-bankenindex 3,5 procent steeg.
 
Vier dagen later, op maandag 3 oktober maakte Moody's de dreiging officieel bekend, wat de val van de Dexiagroep in een stroomversnelling bracht.

Het doet bij de groenen eens te meer vragen rijzen over de rol van kredietbeoordelaars. Volgens woordvoerder Jim Lannoo van de FSMA wordt bij belangrijke marktgebeurtenissen steeds nagegaan of er aanwijzingen van marktmanipulatie bestaan. (belga/dea)

Lees ook

Meyrem Almaci (Groen).

"Onderzoek naar Dexia is een doofpotoperatie"


Kernkabinet duidt bestuurders aan van Dexia Bank België


Fitch knabbelt aan ratings van KBC en Dexia Bank België

Lees meer

Fitch knabbelt aan ratings van KBC en Dexia Bank België

Fitch knabbelt aan ratings van KBC en Dexia Bank België

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?
Mijnvergelijker

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?
Mijnvergelijker

Je telecomfactuur wordt plots duurder: mag dat zomaar? En kan je dan (meteen) gratis opzeggen?

Meyrem Almaci (Groen).

"Onderzoek naar Dexia is een doofpotoperatie"

Meyrem Almaci (Groen).

"Onderzoek naar Dexia is een doofpotoperatie"

Kernkabinet duidt bestuurders aan van Dexia Bank België

Kernkabinet duidt bestuurders aan van Dexia Bank België

Range Rover lanceert eerste volledig elektrische model met aankoopprijs van 180.000 euro
Auto

Range Rover lanceert eerste volledig elektrische model met aankoopprijs van 180.000 euro

Range Rover lanceert eerste volledig elektrische model met aankoopprijs van 180.000 euro
Auto

Range Rover lanceert eerste volledig elektrische model met aankoopprijs van 180.000 euro

Bpost bevoordeelt eigen Bboxen en dat is zoveelste streep door rekening van krantenwinkels: “Wij hebben de e-commerce groot gemaakt”
53

Bpost bevoordeelt eigen Bboxen en dat is zoveelste streep door rekening van krantenwinkels: “Wij hebben de e-commerce groot gemaakt”

Bpost bevoordeelt eigen Bboxen en dat is zoveelste streep door rekening van krantenwinkels: “Wij hebben de e-commerce groot gemaakt”
53

Bpost bevoordeelt eigen Bboxen en dat is zoveelste streep door rekening van krantenwinkels: “Wij hebben de e-commerce groot gemaakt”

EU schort invoer van Braziliaans pluimvee en rundvlees op
handelsoorlog
2137

EU schort invoer van Braziliaans pluimvee en rundvlees op

EU schort invoer van Braziliaans pluimvee en rundvlees op
handelsoorlog
2137

EU schort invoer van Braziliaans pluimvee en rundvlees op

TUI overweegt afbouw vloot in België wegens hogere vliegtaks
40

TUI overweegt afbouw vloot in België wegens hogere vliegtaks

TUI overweegt afbouw vloot in België wegens hogere vliegtaks
40

TUI overweegt afbouw vloot in België wegens hogere vliegtaks

Duitse wapenfabrikant Heckler & Koch boekt recordwinst door hogere defensiebudgetten in NAVO-landen
4

Duitse wapenfabrikant Heckler & Koch boekt recordwinst door hogere defensiebudgetten in NAVO-landen

Duitse wapenfabrikant Heckler & Koch boekt recordwinst door hogere defensiebudgetten in NAVO-landen
4

Duitse wapenfabrikant Heckler & Koch boekt recordwinst door hogere defensiebudgetten in NAVO-landen

Vrijstelling voor hoogspanningsnettarieven voor batterijparken verdwijnt in 2028

Vrijstelling voor hoogspanningsnettarieven voor batterijparken verdwijnt in 2028

Vrijstelling voor hoogspanningsnettarieven voor batterijparken verdwijnt in 2028

Vrijstelling voor hoogspanningsnettarieven voor batterijparken verdwijnt in 2028

Wanneer moet je kind van jouw ziekenfonds af? En welke zaken dien je nog te regelen wanneer hij of zij op eigen benen staat?
Mijnvergelijker

Wanneer moet je kind van jouw ziekenfonds af? En welke zaken dien je nog te regelen wanneer hij of zij op eigen benen staat?

Wanneer moet je kind van jouw ziekenfonds af? En welke zaken dien je nog te regelen wanneer hij of zij op eigen benen staat?
Mijnvergelijker

Wanneer moet je kind van jouw ziekenfonds af? En welke zaken dien je nog te regelen wanneer hij of zij op eigen benen staat?

‌

Net binnen

10:33

“Jaguar Land Rover wil 4.000 banen schrappen”

“Jaguar Land Rover wil 4.000 banen schrappen”
5

4 september 2026

Waarom Average Rob 1,8 miljoen euro nodig heeft, en ook uw centen vraagt

Waarom Average Rob 1,8 miljoen euro nodig heeft, en ook uw centen vraagt
96

4 september 2026

Anderhalf miljard euro winst voor BNP Paribas Fortis in eerste jaarhelft

Anderhalf miljard euro winst voor BNP Paribas Fortis in eerste jaarhelft

4 september 2026

Kwart meer 66-plussers werken door, vooral door nieuwe pensioenbonus

Kwart meer 66-plussers werken door, vooral door nieuwe pensioenbonus

3 september 2026

“Constructeurs pompten tientallen miljarden in elektrische modellen, maar de klant volgde niet”: Autosector kreunt, Volkswagen-invoerder D’Ieteren schrapt 344 jobs

“Constructeurs pompten tientallen miljarden in elektrische modellen, maar de klant volgde niet”: Autosector kreunt, Volkswagen-invoerder D’Ieteren schrapt 344 jobs
101
Meer berichten

Meest gelezen

Illustratiebeeld.

Kwart meer 66-plussers werken door, vooral door nieuwe pensioenbonus

1

Jan Jambon was vandaag aanwezig op de luchthaven van Luik waar veel goederen uit China aankomen.
36

Europese taks op kleine pakjes levert België 224 miljoen euro op

2

Anderhalf miljard euro winst voor BNP Paribas Fortis in eerste jaarhelft

3

Meest gedeeld

Jan Jambon was vandaag aanwezig op de luchthaven van Luik waar veel goederen uit China aankomen.
36

Europese taks op kleine pakjes levert België 224 miljoen euro op

1

HLN Shop

Het Zinkgat - 9/10 t.e.m. 1/11

Het Zinkgat - 9/10 t.e.m. 1/11

van€39,00voor€19,50

Familie Verjaardagskalender - 35 jaar Familie

Familie Verjaardagskalender - 35 jaar Familie

voor€16,99

Féerie Florale 2026 - Reflections of nature (Alden Biesen)

Féerie Florale 2026 - Reflections of nature (Alden Biesen)

van€25,00voor€20,00

Flashdeal refurbished HP X360 Probook (2-in-1)

Flashdeal refurbished HP X360 Probook (2-in-1)

voor€199,00

Warrior Factory Vilvoorde - Bijlwerpen

Warrior Factory Vilvoorde - Bijlwerpen

van€25,00voor€12,50
Bezoek de webwinkel

Wij zijn altijd op zoek naar Het Laatste Nieuws.

Tip de redactie

Algemeen

  • Vragen over uw abonnement?
  • Abonnementsvoorwaarden
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Wedstrijdreglement
  • Cookiebeleid
  • Vacatures
  • Vraag voor de redactie?
  • Adverteren
  • Partners
  • Privacy-instellingen

Service

  • Neem een abonnement
  • Klantenservice
  • Bezorgklacht indienen
  • Bezorging pauzeren of tijdelijk wijzigen
  • Bezorgadres wijzigen
  • Audiokrant

Mijn omgeving

  • Mijn account
  • Mijn abonnement(en)

Meer HLN

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Nieuwsbrieven

Volg ons ook op

Apps

DPG Media NV
Mediaplein 1, 2018 Antwerpen - RPR Antwerpen nr. 0432.306.234
Raad voor de JournalistiekBelgaPressLicense 2 PublishJury voor Ethische PraktijkenCIM